Artikel

Een maakbaar gebouw ontstaat niet vanzelf

Een sterk ontwerp is pas het begin. Voordat een gebouw gerealiseerd kan worden, moeten architectuur, constructie en installaties technisch op elkaar worden afgestemd. Projectengineering zorgt ervoor dat een ontwerp niet alleen mooi is, maar ook resulteert in een maakbaar gebouw.

Plastchem Afbeelding 1

Tussen ontwerp en uitvoering

In de ontwerpfase worden de belangrijkste keuzes gemaakt. Toch zijn veel technische vraagstukken dan nog niet volledig uitgewerkt. Hoe sluiten constructies op elkaar aan? Is er voldoende ruimte voor installaties? Welke materiaalkeuzes zijn technisch logisch? En hoe wordt een maakbaar gebouw uiteindelijk gerealiseerd? Projectengineering brengt deze onderdelen samen in één technisch geheel.

Voorkomen dat disciplines elkaar in de weg zitten

Moderne gebouwen worden steeds complexer. Constructies, installaties en bouwkundige onderdelen moeten nauwkeurig op elkaar worden afgestemd. Door technische vraagstukken vroeg uit te werken worden knelpunten zichtbaar voordat de uitvoering start. Dat voorkomt aanpassingen op de bouwplaats en zorgt voor een voorspelbaarder proces.

De basis voor een goede uitvoering

Projectengineering vormt de schakel tussen ontwerp en realisatie. We toetsen maakbaarheid, werken technische details uit en zorgen dat alle disciplines vanuit dezelfde uitgangspunten werken. Zo ontstaat een gebouw dat niet alleen voldoet aan de ontwerpambitites, maar ook technisch klopt en uitvoerbaar is.

Wij helpen je met jouw project!

Plan een afspraak of download gratis onze brochure voor meer informatie.